Home » Bez kategorii » AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

W piątek w naszej szkole odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Tego dnia wszystkie klasy V-VIII zostały podzielone na zespoły i wysłane z leśniczymi i wychowawcami do miejsc na terenie naszej gminy w których mieli posprzątać.

Na miejscu wszyscy uczestnicy dostali rękawice i worki aby segregować zbierane śmieci. W międzyczasie leśniczy przypisany do danej grupy opowiadał o zwierzętach, budowie i funkcjach lasu oraz o tym jak się zachowywać i jak o niego dbać. Po powrocie z pleneru na stadionie odbył się konkurs wiedzy ekologicznej. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród uczniowie zostali poczęstowani pierogami.

Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu  zaśmieconego  środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Dziękujemy organizatorom akcji: Gospodarce Komunalnej w Błażowej, CZG „Eko-logiczni”, Urzędowi Miejskiemu w Błażowej, Nadleśnictwu Strzyżów, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Błażowej.

Relację z wydażenia można zobaczyć w telewizji iTVP >>>