Home » Aktualności » „Wielkanoc Jonatana”

„Wielkanoc Jonatana”

16 kwietnia 2014 roku tuż przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klas III zaprezentowali w Szkole Podstawowej w Błażowej inscenizację pt. „Wielkanoc Jonatana”. Przedstawiała ona sceny drogi krzyżowej, ukrzyżowania i zmartwychwstania Chrystusa. Smutek głównego bohatera spowodowany ukamienowaniem, ukrzyżowaniem i śmiercią Chrystusa, zamienia się w wielkie szczęście. Jonatan dowiaduje się, że jego Przyjaciel – Jezus żyje! Jego wielka radość ze zmartwychwstania Jezusa udziela się wszystkim i wprowadza w nastrój przeżywania Świąt Wielkanocnych. Scenografię stanowiły: grota (grób Chrystusa) na tle miasta Jerozolimy. W przedstawieniu wystąpili: dwóch narratorów (Ania Szczepan, Joasia Pęcak), żołnierze rzymscy (Julia Faraś, Martin Bukała), koledzy Jonatana – chłopcy rzucający w Jezusa kamieniami (Marcin Wąsacz, Mateusz Kulasa), apostołowie – Piotr i Jan (Wiktor Odój, Wiktoria Wyskiel), Maria Magdalena ( Weronika Domin), Kobieta z tłumu (Emilka Maciołek) i tłum ludzi uczestniczący w drodze krzyżowej. Głównym bohaterem był niewolnik Jonatan (Patryk Trzyna) oraz Jezus (Ola Sieńko). Aktorzy ubrani byli w stroje z okresu, w którym żył Jezus Chrystus. Pieśni „Jezus żyje” i „Na drugi brzeg” – opracowane z dziećmi przez Monikę Kotowicz zakończyły występ. 

Program wielkanocny był ponownie zaprezentowany dla dzieci z Przedszkola Publicznego w Błażowej. Pomysłodawcą tego przedstawienia była siostra Krystyna. Pod jej kierunkiem program ten przygotowały pani Monika Kotowicz i pani Lucyna Nowak.
Uczennice klas trzecich wystąpiły również podczas imprezy środowiskowej „Starych potraw smak i urok”, która odbyła się 8 czerwca 2014 roku na stadionie sportowym w Błażowej. Dziewczynki, przygotowane przez panią Monikę Kotowicz, zaprezentowały tam taniec współczesny do utworu „Dziki taniec” Rusłany.

Monika Kotowicz,
Lucyna Nowak