Home » Aktualności » Występy uczniów naszej szkoły – podsumowanie

Występy uczniów naszej szkoły – podsumowanie

W ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną, odbyły się w Szkole Podstawowej im. Króla Wł. Jagiełły w Błażowej Jasełka z udziałem uczniów oraz nauczycieli. W udekorowanej świątecznej auli, uczniowie klas III w ciekawy sposób przedstawili sceny z Narodzin Jezusa. Ważnym elementem nastroju, który towarzyszył w tym czasie uczniom i nauczycielom, była kolęda, która rozbrzmiewała w Polsce od niepamiętnych czasów. 
Z tego też względu poszczególne sceny przeplatane były kolędami, pastorałkami, a nawet tańcem dla Narodzonej Dzieciny. Główne role odegrali: Świętego Józefa – Patryk Trzyna,Maryję – Emilka Maciołek. Drugoplanowe role przypadły: Gabrysi Bęben, Ani Zontek i Szymonowi Kuśnierzowi. Role Pasterzy odgrywali: Dawid Wróbel, Kamil Nawłoka, Mateusz Kulasa. Za Gwiazdą Betlejemską do Jezusa podążali też Trzej KrólowieKacper – Bartek Przygórzewski, Melchior – Konrad Kamiński i Baltazar – Martin Bukała. Do Betlejem przybyły również Dzieci: Patryk Siry, Julia Faraś, Wiktoria Wyskiel, Ola Sieńko, którym towarzyszyli Aniołowie: Kasia Czarnik, Emanuela Jakubczyk. Nowonarodzonego Zbawiciela powitały również postacie z bajek: Wróżka – Dagmara Potoczny, Krasnal – Marcin Wąsacz, Calineczka – Martyna Bacior, Królowa Śniegu – Dominika Kawa, Jaś i Małgosia – Mateusz Mijalny i Julia Turczyn, Czarownica – Basia Czarnik, Czerwony Kapturek – Joasia Pęcak (oraz w zastępstwie Julia Makara), Wilk – Wiktor Odój. Narratorami Jasełek były: Agnieszka Stec i Ania Szczepan. Osobliwą częścią tego programu był taniec przy żłóbku Świętej Dzieciny w betlejemskim klimacie, do którego dołączyły: Weronika Domin,  Michał Sobczyk, Patryk Sapa, Miłosz Turczyn i Daniel Drewniak. Podziękowania należą się siostrom zakonnym: siostrze Sebastianie i siostrze Krystynie, które wspólnie z nauczycielkami: Lucyną Nowak i Moniką Kotowicz przygotowywały dzieci do tego występu. Za oprawę muzyczną Jasełek odpowiedzialne były: siostra Sebastiana i Monika Kotowicz. Należy również wspomnieć, że dzieci uświetniły Jasełkami sesję Rady Miejskiej w GOK – u, z udziałem pana burmistrza, księdza dziekana, radnych i przedstawicieli władz gminnych i instytucji. Uczniowie mieli także okazję zaprezentować się w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Marcina w Błażowej podczas drugiej i trzeciej Mszy świętej. Parafianie z wielką życzliwością przyjęli występy małych artystów.

Monika Kotowicz