Home » Aktualności » Wydarzenia sportowe – styczeń 2016 r.

Wydarzenia sportowe – styczeń 2016 r.

13.01.2016r. – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – finały gminne – mini piłka koszykowa dziewcząt i chłopców – Błażowa.

W rozgrywkach finałowych dziewcząt brały udział tylko dwie drużyny: SP Futoma i SP Błażowa. Mecz był bardzo zacięty, ale udało się i dziewczyny zdobyły upragnione I miejsce oraz awans do następnego etapu – półfinały powiatowe.

W rozgrywkach chłopców brały udział cztery drużyny: SP Futoma, SP Kąkolówka, SP Piątkowa oraz SP Błażowa. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, ale nasza drużyna osiągnęła założony cel – I miejsce i oczywiście awans do dalszego etapu rozgrywek.

Drużyna dziewcząt: Wiktoria Palczewska, Barbara Rząsa, Zuzanna Główka, Zuzanna Sowa, Kinga Bieniek, Kinga Jarosz, Sylwia Mazur, Aleksandra Osinko, Dominika Kawa, Anna Szczepan, Agnieszka Stec, Julia Faraś, Klaudia Dziedzina.

Drużyna chłopców: Jakub Woźniak, Lucjan Bator, Łukasz Kuźmik, Adrian Kruczek, Dominik Bembenek, Szymon Kuśnierz, Kacper Gibała, Marcin Wąsacz, Patryk Trzyna, Paweł Słaby, Maciej Cygan.

19.01.2016r. – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – półfinały powiatowe – mini piłka koszykowa dziewcząt – Błażowa.

W półfinałach powiatowych brały udział trzy drużyny: SP Dynów, SP Boguchwała, SP Błażowa.

Ten półfinał nie był szczęśliwy dla naszych dziewczyn, nie udało się wygrać ani jednego meczu i musiałyśmy zapomnieć o awansie do finałów powiatowych. Ale i tak należą się słowa uznania dla naszej drużyny, która walczyła do końca borykając się z problemami zdrowotnymi.

Skład drużyny dziewcząt: Wiktoria Palczewska, Zuzanna Główka, Zuzanna Sowa, Kinga Bieniek, Kinga Jarosz, Sylwia Mazur, Aleksandra Osinko, Dominika Kawa, Anna Szczepan, Agnieszka Stec, Julia Faraś, Klaudia Dziedzina.

22.01.2016r. – Igrzyska Młodzieży Szkolnej – półfinały powiatowe – mini piłka koszykowa chłopców – Błażowa.

W półfinałach powiatowych brały udział trzy drużyny: SP Dynów, SP Niechobrz, SP Błażowa.

Pierwszy mecz zagraliśmy z Dynowem – niestety przegraliśmy, przeciwnicy byli lepsi. Drugi nasz mecz rozegraliśmy z chłopcami z Niechobrza – walka była bardzo wyrównana, lecz w ostatnich minutach szczęście było bardziej przychylne dla przeciwników… i niestety przegraliśmy… jednym koszem. Bardzo boli taka przegrana i pożegnanie z awansem do finałów powiatowych.

Drużyna chłopców: Jakub Woźniak, Lucjan Bator, Łukasz Kuźmik, Adrian Kruczek, Dominik Bembenek, Szymon Kuśnierz, Kacper Gibała, Marcin Wąsacz, Patryk Trzyna, Julian Ślęczka, Maciej Cygan.

Małgorzara Wróbel