Home » Bez kategorii » ZAJĘCIA POKAZOWE

ZAJĘCIA POKAZOWE

W pierwszym półroczu roku przedszkolnego 2017/2018 w naszym oddziale odbyło się wiele ciekawych zajęć pokazowych i profilaktycznych, dzięki którym nasze pociechy uczyły m.in. jak udzielić pierwszej pomocy ale także jak należy dbać o nasz kręgosłup.

Miesiąc listopad był miesiącem w którym rozmawialiśmy na temat naszego zdrowia stąd też do naszego przedszkola przybył z wizytą Mateusz Mokrzycki – ratownik medyczny z firmy PASSIO, który przeszkolił nasze przedszkolaki w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Zarówno „Tygryski” jak i „Puchatki” wcielając się w role lekarza i ratownika uczyły się jakie czynności należy wykonać udzielając poszkodowanemu pierwszej pomocy. Przemywali rany, zakładali opatrunki, bandażowali, dzwonili po pogotowie oraz wykonywali masaż serca. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak został odznaczony mianem „Małego Ratownika” i otrzymał dyplom.

Do naszego oddziału przedszkolnego zawitała również jednostka Straży Pożarnej z Błażowej, dzięki której nasze pociechy mogły zobaczyć wyposażenie wozy strażackiego oraz posłuchać w jakich akcjach biorą oni udział. Strażacy zaprezentowali również pokaz gaszenia pożaru. Największą jednak atrakcją dla naszych przedszkolaczków była możliwość wejścia do środka wozu strażackiego. Po zakończeniu spotkania  wóz strażacki odjechał na sygnale. Wydarzenie to na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych „Tygrysków” i „Puchatków”!

Przedszkolaki gościły również fizjoterapeutę Pana Pawła Kurasza z gabinetu RehaActiv w Błażowej. Poprowadził on zajęcia bogate zarówno w wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Dzieci dowiedziały się jak wygląda prawidłowa oraz wadliwa postawa ciała, poznały też ich przyczyny oraz skutki. Następnie  zostały zaproszone do udziału w gimnastyce. Przedszkolaki ćwiczyły grupy mięśniowe, rozciągały się itd. Najwięcej radości sprawiły im zabawy z woreczkami i piłeczkami. Co najważniejsze przedszkolaki dowiedziały się jak należy poprawnie siadać podczas zabawy i zajęć na dywanie. Jesteśmy przekonani, że ćwiczenia pod okiem profesjonalisty stały się dla „Puchatków” i „Tygrysków” nie tylko świetna zabawą, ale też okazją do poszerzenia świadomości na temat zagrożeń dla własnego zdrowia.

Magdalena Wyskiel
Alicja Kurasz