Home » Bez kategorii » Piknik „MAMA, TATA I JA”  zgromadził całe rodzinny

Piknik „MAMA, TATA I JA”  zgromadził całe rodzinny

W dniu 3 czerwca 2018 r. na stadionie LKS „Błażowianka” odbył się kolejny już raz piknik rodzinny „Mama, Tata i Ja”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Błażowej wraz z Radą Rodziców i Radą Szkoły. W tym roku miał on również charakter koncertu dla mamy i taty.  Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła całe rodziny oraz  zwolenników aktywnego spędzenia czasu. Impreza ma charakter cykliczny i służy  podtrzymaniu przyjaznych rodzinnych relacji oraz  promocji szkoły  i integracji ze środowiskiem lokalnym. Na wstępie serdecznie powitano zaproszonych gości: pana Jerzego Kocoja– burmistrza Błażowej, pana Mariusza Króla – prezesa Banku Spółdzielczego w Błażowej,  panią Danutę Heller – redaktor naczelną Kuriera Błażowskiego, pana Andrzeja Wróbla– dyrektora GOK w Błażowej, sponsorów, wszystkich rodziców, dziadków i dzieci biorące udział w pikniku.

Na początku zaprezentowali się wychowankowie i uczniowie naszej szkoły, szkoły muzycznej, zespoły działające w GOK i szkole, którzy swoim występem chcieli  uczcić święto mama, taty  i dziecka. Kolejno na scenie prezentowały się:

 1. Klasa I b z tańcem „Lasowiaczek” ze śpiewem
 2. Oddział przedszkolny z piosenką „Mama królowa”
 3. Grupa taneczna p. Pauliny Skarbowskiej
 4. Klasa II a z piosenką „ Z tobą mamo”
 5. Balet 4-5 latków z GOK w Błażowej
 6. Klasa I a z piosenką „Moja wesoła rodzinka”
 7. Klasa III b z piosenką „Majowy zapach kwiatów”
 8. Grupa młodsza i starsza Hip-hop z GOK w Błażowej
 9. Uczniowie Szkoły Muzycznej  I stopnia w Błażowej przygotowani przez p. Jakuba Magonia
 10. Klasa VI b z piosenką „Dni, których nie znamy”
 11. Klasa III a z tańcem dla Mamy do utworu „List do matki”
 12. Klasa V a z wierszem „Słońce, słońce, słońce”
 13. Klasa VII b z  piosenką rosyjską
 14. Klasa IV c z tańcem „Belgijka”
 15. Klasa V b z piosenką „Wakacje”
 16. Klasa IV a z wierszem „Wakacje”
 17. Klasa IV b z piosenką „Smak wakacji”
 18. Grupa gimnastyczna – „Chochliki błażowskie” pod opieką p. Joanny Szczerbaty.

Po występach przy dźwiękach muzyki, pod okiem wodzireja prowadzącego zabawy, dzieci bawiły się wspólnie ze swoimi rodzicami. Głównymi atrakcjami wydarzenia były: „Tęczowa loteria” fantowa z nagrodami, imponujący pokaz baniek mydlanych, zabytkowy motocykl, wodzirej prowadzący zabawy z dziećmi i rodzicami, darmowa zjeżdżalnia, basen z kulami, trampolina, popcorn, wata cukrowa, malowanie twarzy, kręcone baloniki, rowerowy tor przeszkód z nagrodami,  stoisko z kosmetykami,  napojami, słodyczami, lodami i pieczoną kiełbaską. Dla nikogo nie zabrakło ciekawych nagród i słodkości. Bardzo dużym zainteresowanie cieszyła się „Tęczowa loteria” z której zadowolone były nie tylko dzieci , ale również dorośli. Nagroda główna w loterii, którą  był rower, trafiła do Dawida Czarnika z Błażowej, ucznia naszej szkoły, któremu życzymy bezpiecznej jazdy. Jednocześnie na stadionie odbyły się konkurencje sportowe (wyścigi, ringo, dwa ognie) z udziałem dzieci   i rodziców, przeprowadzone przez panie: Martę Piętę  Grażynę Kalitę, Monikę Kotowicz, Lucynę Nowak, Marię Srokę i Martę Sieńko. Grupa uczennic z klas VII przygotowała zabawy z chustą animacyjną dla maluszków, natomiast panie z oddziału przedszkolnego zadbały o zabawy dla swoich wychowanków, aby się nie nudzili. Ostatnim  punktem programu był mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły pomiędzy uczniami i rodzicami. Po emocjonującej walce mecz zakończył się zwycięstwem uczniów 5:4. Jak zwykle niezawodni tatusiowie naszych uczniów zaangażowali się w rozgrywki, za co im bardzo dziękujemy. Cały czas wydarzeniom na stadionie i murawie stadionu towarzyszyły zabawy dla maluszków przed sceną połączone z robieniem dużych, kolorowych  baniek mydlanych.. Piękna pogoda i miła atmosfera zachęcały do wspólnej zabawy.

Organizując piknik chcieliśmy miło spędzić czas z naszymi uczniami i ich rodzicami. Żyjemy w czasach ogromnego postępu,  rozwoju różnych technologii, jednocześnie naszą „największa bolączką”  jest brak czas dla najbliższych – a jednak większość rodziców znalazła w tą niedzielę wolną chwilę i poświeciła  ją swoim pociechom.  Mamy nadzieję, że był to czas miłe spędzony, który pozostanie nam wszystkim na długo w pamięci i zechcemy wspólnie spotkać się na pikniku już za rok.

W imieniu Dyrekcji Szkoły  kieruję słowa podziękowania dla sponsorów, dzięki którym możliwa była organizacja pikniku i ufundowanie nagród. Takiej imprezy nie udałoby się zorganizować bez pomocy, wsparcia finansowego i rzeczowego wielu życzliwych osób i instytucji. Szczególne podziękowania kieruję do organizatorów pikniku – Rady Rodziców i Rady Szkoły, do sponsorów oraz osób nam życzliwych, wspierających organizację imprezy. To oni w szczególny sposób zaangażowali się m.in. w pozyskanie nagród do loterii, gadżetów, poczęstunek dla uczniów, w montaż i demontaż podłogi, zadaszonych stoisk, wyposażonych w stoliki i krzesła oraz obsługę pikniku.

Sponsorami  pikniku byli:

 • Henryk Szydełko – właściciel  sieci sklepów „SZiK” (fundator głównej nagrody w loterii)
 • Jerzy Kocój – Burmistrz  Błażowej
 • Mariusz Król – Prezes Zarządu BS w Błażowej
 • Wiesław Wolski – Prezes Zarządu GSHP w Błażowej
 • Łukasz Bartoń – właściciel sklepu „Centrum” w Błażowej
 • Stanisław Flaga – prezes Spółdzielni Telekomunikacyjnej OST w Tyczynie
 • El-Wik Mariusz Kośmider, Renata Kośmider
 • Firma Bisbud Tyczyn,
 • Firma G2A.com Rzeszów
 • Magdalena i Dariusz Nawłokowie –  sklep”Groszek”
 • Anna i Robert Ślęczka, Lucyna Nowak, Sabina Szeliga, Agata Kosińska-Świętoń, Sylwia Szul, Adrianna Juszczyk, Anna Kruczek, Agnieszka Grys -Trafidło, 

Szczególne podziękowania kieruję do Anny i Roberta Ślęczków, Ewy Trzyny, Sebastiana Głodowskiego, dyrektora GOK w Błażowej – Andrzeja Wróbla za pomoc  w organizacji pikniku i pozyskanie sponsorów. Dziękuję rodzicom za prace przygotowawcze, układanie i składanie podłogi, rozkładanie pawilonów, sprzątanie, wypożyczenie  parasoli, transport ławek i krzeseł.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi dziękuję za przygotowanie programu, organizację loterii fantowej, pikniku i wspólnie spędzony czas.

Nie udałoby się zorganizować takiej imprezy, gdyby nie pomoc i życzliwość rodziców. Osoby zaangażowani w organizację pikniku: Paweł Dziepak, Adrian Koźlak, Adam Sowa, Robert Sobkowicz, Anna Kruczek, Wojciech Bartyński, Agnieszka Gudyka, Eugeniusz Wielgos, Dariusz Serafin, Agnieszka Bacior, Irena Chuchla-Dumin, Paweł Szul, Dominik Sobczyk, Dariusz Kozubek, Tomasz Szafran, Tadeusz Banat, Sebastian Głodowski, Jolanta i Stanisław Szczepan, Anna i Robert Ślęczka, Piotr Dębowski, Piotr Sowa, Mariusz Kośmider, Grzegorz Bembenek, Anna i Jan Groszek, Wojciech Chochrek, Paweł Bober, Janusz Kościółek, Łucja i Sławomir Dulińscy, Roman Makara, Janusz Fil, Agata i Rafał Izydorek, Paweł Dulemba, Stanisław Szczepan, Tomasz Hamerla, Mariusz Paściak, Barbara Gerula-Radoń, Wojciech Radoń, Krzysztof Piątek, Anna Martowicz, Barbara i Grzegorz Synoś, Jan  Czarnik, Rafał Świętoń, Wioletta Wąsacz, Adam Osinko, Monika Kozdraś-Grzesik.

Danuta Bator

« 1 z 2 »