Home » Bez kategorii » WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

W dniach 13-14 kwietnia szkolna drużyna piłki koszykowej dziewcząt dzięki uprzejmości i zaproszeniu prezesa LKS Błażowianki Błażowa pana Wiesława Szermacha, uczestniczyła w wycieczce do Wrocławia.

W pierwszym dniu dziewczynki zwiedziły Stadion Piłkarski Wrocław, który w 2011 roku został specjalnie zbudowany na Euro 2012. Stadion Wrocław to nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt o charakterze sportowo – rozrywkowym. Od imprez otwarcia i Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 po mecze Reprezentacji Polski, WKS Śląska Wrocław, koncerty znanych gwiazd i wielkie widowiska Po zwiedzaniu całego obiektu uczennice zostały zaproszone do wyprowadzania na murawę stadionu zawodników drużyn, które w tym dniu rozgrywały ze sobą mecz. Były to drużyny: WKS Śląska Wrocław oraz Górnika Zabrze. Później był czas na dopingowanie obu drużyn i oglądanie z trybun tego wielkiego wydarzenia. Niewątpliwie dużym przeżyciem było wiedzieć na żywo reakcje kibiców obu drużyn i zmagania samych zawodników.

W drugim dniu wycieczki kierunkiem zwiedzania stało się wrocławskie zoo. Od wczesnych godzin porannych dziewczęta podziwiały najciekawsze miejsca w zoo, m.in. fascynujące Afrykarium, z pięknymi akwariami pełnymi najróżnorodniejszych ryb, żółwi, krokodyli. W czasie spaceru po terenie zoo miały możliwość oglądania egzotycznych zwierząt i roślin.

Cała wycieczka bardzo podobała się uczennicom i zapewne niejedna z nich powróci jeszcze kiedyś do Wrocławia. Naprawdę warto zobaczyć to miasto.

Dziękujemy