Home » Bez kategorii » PIKNIK „MAMA, TATA I JA” – NIEDZIELA DLA RODZINY

PIKNIK „MAMA, TATA I JA” – NIEDZIELA DLA RODZINY

Piękna, słoneczna pogoda i wiele atrakcji przyciągnęły całe rodziny oraz  zwolenników aktywnego spędzenia czasu. W dniu 2 czerwca 2019 r. na stadionie LKS „Błażowianka” odbył się kolejny już raz piknik rodzinny „Mama, Tata i Ja”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Błażowej wraz z Radą Rodziców i Radą Szkoły. W tym roku miał on również charakter koncertu dla mamy i taty. Impreza służy  podtrzymaniu przyjaznych rodzinnych relacji oraz  promocji szkoły  i integracji ze środowiskiem lokalnym. Na wstępie serdecznie powitano zaproszonych gości: pana Jerzego Kocoja – burmistrza Błażowej, pana Mariusza Króla – prezesa Banku Spółdzielczego w Błażowej,  panią Annę Heller z Kuriera Błażowskiego, pana Andrzeja Wróbla– dyrektora GOK w Błażowej, panią Jadwigę Szermach – prezesa GK w Błażowej, pana Wiesława Szermacha – prezesa LKS „Błażowianka”, sponsorów, wszystkich rodziców, dziadków i dzieci biorące udział w pikniku.

Tradycyjnie na początku odbył się koncert na którym zaprezentowali się wychowankowie i uczniowie naszej szkoły, zespoły działające w GOK i zespole szkół, którzy swoim występem chcieli  uczcić święto mama, taty  i dziecka. Kolejno na scenie prezentowały się:

 1. Kl. Ib, Ic  z wiązanką piosenek ludowych; kl. IIb – z tańcami rzeszowskimi – opiekunowie Marta Lubas, Monika Kotowicz, Danuta Bator
 2. Kl. IVb, VIa i VIb  z pokazem Mody Ekologicznej – opiekunowie Małgorzata Kusz i Danuta Malinowska
 3. Grupa baletowa z GOK w Błażowej – opiekun Anna Cichocka
 4.  Oddział przedszkolny „Kangurki” z piosenką  pt. „Całusy dla Mamy” – opiekun Natalia Pelc
 5. Grupa Hip-hop grupa młodsza , Hip-hop grupa starsza z GOK w Błażowej – opiekun Anna Cichocka
 6. Oddział przedszkolny „Puchatki”  z  układem tanecznym do utworu „Wiosna” Vivaldiego – opiekun Alicja Kurasz
 7. Oddział przedszkolny „Tygryski” z tańcem „Wirujące Motylki – Wiosna” – opiekun Magdalena Wyskiel
 8. Kl. Ia z piosenką pt. „Kartka z kalendarza” – opiekun Marta Pięta
 9.  Kl. IIa z piosenką pt. „Karuzela dla Mamy i Taty” – opiekun Maria Sroka
 10. Klasa VIII b z piosenkami z Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej – „Ty niesie mienia reka” ,”Koni”- opiekun Monika Kotowicz
 11. Kl. IIIa z  recytacją wierszy dla Mamy i Taty – opiekun Marta Sieńko
 12.  Zespół wokalny Andrzeja Szula z  piosenkami: Hasta Maniana – z rep. zespołu ABBA Mamma mija – z rep. zespołu ABBA, Rzeka marzeń – z rep. Beaty Kozidrak,

            Tyle słońca w całym mieście – z rep. Anny Jantar.

Po występach przy dźwiękach muzyki, pod okiem animatorów prowadzących zabawy, dzieci bawiły się wspólnie ze swoimi rodzicami. Głównymi atrakcjami wydarzenia były:        

pokazy  uczniów z robotyki, konkurs plastyczny z nagrodami, wystawa pokonkursowa  prac z origami,  rowerowy tor przeszkód z nagrodami, wyścigi „na wesoło”, zabawy dla dzieci przedszkolnych, mecz piłki nożnej i ringo, parada motocyklistów, pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, wystawa zwierzątek, wodzirej prowadzący zabawy z dziećmi i rodzicami, modelowanie baloników, szczudlarz, malowanie twarzy, fotobudka, edukacja zdrowotna dla dzieci dotycząca mycia zębów, popcorn, wata cukrowa, lody, darmowa zjeżdżalnia, basen z kulami, stoisko z naczyniami, stół dla dzieci z napojami i  słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Dla nikogo nie zabrakło ciekawych nagród i słodyczy. Kiedy na scenie i podłodze były organizowane zabawy dla najmłodszych – na stadionie odbywały się konkurencje sportowe (wyścigi na wesoło, ringo) z udziałem dzieci i rodziców, przeprowadzone przez panie: Martę Piętę,  Grażynę Kalitę, Monikę Kotowicz, Lucynę Nowak, Annę Sajdyk, Martę Lubas. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz z robotyki zorganizowany przez panów – Roberta Grzesika i Grzegorz Kruczka. Dzieci chętnie brały również  udział w konkursie plastycznym „Podróżowanie rodzinne” przeprowadzonym przez Marię Srokę i Martę Sieńko. Można było podziwiać piękną wystawę  prac z origami wykonanych przez naszych uczniów, którą  przygotowała pani Anna Sajdyk.  Zwolennicy jednośladów cieszyli się z rowerowego toru przeszkód nad którym czuwali nauczyciele: Alicja Maćkowicz, Tomek Kruczek i Barbara Lewicka. Grupa nauczycieli z oddziału przedszkolnego (Ala Kurasz, Magdalena Wyskiel, Natalia Pelc, Klaudia Salisz) przygotowała ciekawe zabawy dla swoich wychowanków, aby się nie nudzili. Ostatnim  punktem programu był mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły pomiędzy dwoma drużynami uczniów klas I-VI przygotowanymi przez Dariusza Roga i Jurka Farasia. Po emocjonującej walce mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Karola Hubki. Tym razem nie udało się zorganizować meczu z rodzicami, ale mamy nadzieję, że będzie to możliwe w przyszłym roku. Cały czas wydarzeniom na stadionie i murawie stadionu towarzyszyły zabawy dla maluszków przed sceną, połączone z robieniem baloników przez szczudlarza. Dzięki uprzejmości pana Ryszarda Wyskiela z Piątkowej mogliśmy podziwiać piękne okazy zwierząt, które były bardzo dużą atrakcją dla wszystkich. Jednocześnie gratulujemy panu takiej pasji! Bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych cieszyła się „Fotobudka”. Mała fotka w przebraniu pirata czy kowboja będzie miłym wspomnieniem pikniku. Przemiłe maskotki z GSK Polska prowadziły edukację dotyczącą profilaktyki mycia zębów. Zwolennicy jednośladów mieli okazję  oglądnąć piękne motory jakimi dysponują policjanci z Komendy Miejskiej w Rzeszowie oraz podziwiać paradę motocyklową Grupy Motocyklowej z Jedlicza, Dynowskiego Bractwa Motocyklowego oraz motocyklistów z terenu naszej gminy. Nasze maluszki, które zazwyczaj wszystkie chcą być strażakami miały możliwość pooglądania profesjonalnego sprzętu gaśniczego, jakim dysponują druhowie z OSP w Błażowej. Na koniec dla wszystkich strażacy przygotowali kurtynę wodną, dzięki której można się było ochłodzić. Piękna pogoda i miła atmosfera zachęcały do wspólnej zabawy.

Organizując po raz kolejny piknik chcieliśmy miło spędzić czas z naszymi uczniami i ich rodzicami. Cieszymy się, że tak licznie na nasz piknik przybyli najmłodsi nasi wychowankowie z całymi rodzinami – szczególnie z dziadkami. Pomimo różnych wyjazdów większość rodziców znalazła w tę niedzielę wolną chwilę i poświeciła  ją swoim pociechom. Mamy nadzieję, że był to czas miłe spędzony, który pozostanie nam wszystkim na długo w pamięci.

W imieniu Dyrekcji Szkoły  kieruję słowa podziękowania dla sponsorów, dzięki którym możliwa była organizacja pikniku i ufundowanie nagród w konkursach. Takiej imprezy nie udałoby się zorganizować bez pomocy, wsparcia finansowego i rzeczowego wielu życzliwych osób i instytucji. Szczególne podziękowania kieruję do organizatorów pikniku – Rady Rodziców i Rady Szkoły, do sponsorów oraz osób nam życzliwych, wspierających organizację imprezy od jej poczatków. To oni w szczególny sposób zaangażowali się m.in. w pozyskanie nagród, gadżetów, poczęstunek dla uczniów, w montaż podłogi, zadaszonych stoisk, wyposażonych w stoliki i krzesła oraz obsługę pikniku.

Sponsorami  pikniku byli:

 • Jerzy Kocój – Burmistrz  Błażowej
 • Mariusz Król – Prezes Zarządu BS w Błażowej
 • Wiesław Wolski – Prezes Zarządu GSHP w Błażowej
 • Łukasz Bartoń – właściciel sklepu „Centrum” w Błażowej
 • Anna i Krzysztof Batorowie – firma „Instal-Trans” w Błażowej
 • Firma „Hydro-Met” w Błażowej
 • Henryk Szydełko – właściciel  sieci sklepów „SZiK”
 • Auchan Krasne
 • El-Wik Mariusz Kośmider, Renata Kośmider
 • Magdalena i Dariusz Nawłokowie –  sklep”Groszek”
 • „MC Vending” – Mateusz Czerniakowski
 • Jadwiga Szermach – GK w Błażowej
 • Anna i Robert Ślęczka, Sabina Szeliga, Rafał Świętoń, Anna Kruczek, Elżbieta Rosiak, Monika Kozdraś-Grzesik.

Szczególne podziękowania kieruję do Ewy Trzyny, Sebastiana Głodowskiego, Anny i Roberta Ślęczków, dyrektora GOK w Błażowej – Andrzeja Wróbla za pomoc  w organizacji pikniku i pozyskanie sponsorów. Dziękuję rodzicom za prace przygotowawcze, układanie podłogi, rozkładanie pawilonów, sprzątanie, wypożyczenie  parasoli, transport ławek i krzeseł.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi dziękuję za pomoc w przygotowaniu programu,  pikniku, obsługę  i wspólnie spędzony czas.

Nie udałoby się zorganizować takiej imprezy, gdyby nie pomoc i życzliwość rodziców. Osoby zaangażowani w organizację pikniku: Rafał Baj, Renata Banat, Marta Bator, Grzegorz Bembenek, Tomasz Bialic, Jadwiga Bielec, Andrzej Bieniek, Stanisława i Piotr Błońscy, Tomasz Brzęk, Paweł Cag, Irena Chuchla-Dumin, Józef Chuchla, Jacek Czarnik, Sebastian Czarnik, Piotr Dębowski, Stanisław Domin, Łucja i Sławomir Dulińscy, Paweł Dziepak, Waldemar Gibała, Sebastian Głodowski, Elżbieta Graboś, Anna i Jan Groszek, Agnieszka Grys-Trafidło, Agnieszka Gudyka, Tomasz Hamerla, Agata i Rafał Izydorek, Arkadiusz Janiec, Krzysztof  Kocór, Tomasz Kołodziej, Małgorzata i Janusz Kościółek, Anna Kruczek, Konrad  Kulasa, Tomasz Kustra, Roman Makara, Anna Martowicz, Ewa Mnich, Krzysztof Piątek, Wiesław Piotrowski, Wojciech Radoń, Robert Salik, Grzegorz Sieńko, Elżbieta i Robert Sobkowicz, Marek Stachura, Jerzy Stachura, Tomasz Szafran, Stanisław Szczepan, Katarzyna i  Rafał Szulc, Wojciech Szura, Marcin Ścibor, Robert Ślęczka, Barbara i Stanisław Trafidło, Aneta i Tomasz Zawora, Dariusz Ziobro, Maksymilian Złamaniec. Serdeczne podziękowanie składam pani Wioli Wąsacz za wypożyczenie parasoli oraz panu Maciejowi Trafidło za wypożyczenie grilla. Mamusiom z  poszczególnych klas składam serdeczne podziękowanie za wspaniałe wypieki i poczęstunek przygotowany dla dzieci.

Wicedyrektor ZS

Danuta Bator