Home » Bez kategorii » ŚWIETLICA „KOLOROWA PRZYSTAŃ” NASZYM DRUGIM DOMEM

ŚWIETLICA „KOLOROWA PRZYSTAŃ” NASZYM DRUGIM DOMEM

W Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Błażowej działa świetlica szkolna,
w której przebywają głównie dzieci z klas I – III. Z każdym rokiem szkolnym liczba uczniów 
w  świetlicy szkolnej wzrasta. Obecnie korzysta z niej około 100 uczniów. Z powodu przepełnienia w sali świetlicowej, wychowawcy zmuszeni są do przechodzenia
z podopiecznymi do sal lekcyjnych. Innym powodem trudnych warunków jest zużyty sprzęt świetlicowy –  stara odklejająca się wykładzina, niewystarczająca ilość miejsca w szafkach na plecaki szkolne, wybrakowane gry, zabawki i sprzęt w kącikach zabaw. Odświeżenia wymagają także ściany świetlicy.

Coraz częściej świetlice szkolne stają się „drugim domem” dla dzieci, których rodzice coraz więcej pracują zawodowo, a co za tym idzie, dzieci większość czasu spędzają w świetlicach oczekując na lekcje oraz do późnych godzin popołudniowych na własnych rodziców. Dlatego też w naszej świetlicy za sprawą Fundacji PZU doposażyliśmy salę, zmieniliśmy wygląd wizualny, dzięki czemu jakościowo wpłynęło to pozytywnie na zmiany w zakresie opieki
i higieny psychicznej naszych podopiecznych.

W części relaksacyjnej pojawiła się nowa wykładzina w bardzo gustownym kolorze oraz dwie bardzo wygodne sofy, na których uczniowie będą mogli odpocząć po skończonych lekcjach. Pojawiły się dodatkowe regały na plecaki, dla których ciągle brakowało miejsc, a także zakupiono kilkanaście różnorodnych  gier i klocki lego. W strefie będą obowiązywać określone zasady korzystania z niej: preferowana będzie cisza i spokój.

W imieniu dyrekcji, wychowawców świetlicy  i dzieci składamy serdeczne podziękowania dla Fundacji PZU, bez której nasze marzenia nie mogłyby się spełnić.

Marta Wojtas