Home » Bez kategorii » PODSUMOWANIE PROJEKTU „ZERO WASTE”

PODSUMOWANIE PROJEKTU „ZERO WASTE”

Projekt pn. „Zero waste” został przygotowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Błażowej. Miał on na celu wskazanie uczniom i rodzicom jak kreatywnie oszczędzać, jak kupować i gotować aby nie marnować produktów, jak jednorazowe opakowania zastąpić tymi wielokrotnego użytku i jak je samemu wykonać. W tym celu podjęto następujące działania:

– młodzież klas 4 – 8 przygotowała plakaty propagujące ideę zero waste oraz uszyła torby wielokrotnego użytku;

– dzieci z przedszkola oraz klas 1 – 3 wzięły udział w konkursie na strój postaci z bajki wykonany z surowców wtórnych;

– uczennice klasy 8 przygotowały prezentację na temat segregacji śmieci:

– Pani Jadwiga Szermach – prezes Gospodarki Komunalnej w Błażowej udzieliła wywiadu, w którym podejmuje tematy segregacji śmieci, marnowania żywności, oszczędzania wody itp.

–  podsumowaniem działań było wspólne gotowanie uczniów SP z Jagną Niedzielską – propagatorką idei zero waste, podczas którego zwracała uwagę na problem marnowania żywności.

„Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2020” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszanie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”, Fundacja Przestrzeń Lokalna”.