Home » Bez kategorii » KONKURS HISTORYCZNY „OPISZ, SFILMUJ LUB NAMALUJ WSPOMNIENIA SWOICH KREWNYCH O II WOJNIE ŚWIATOWEJ”

KONKURS HISTORYCZNY „OPISZ, SFILMUJ LUB NAMALUJ WSPOMNIENIA SWOICH KREWNYCH O II WOJNIE ŚWIATOWEJ”

Konkurs historyczny „Opisz, sfilmuj lub namaluj wspomnienia swoich krewnych o II wojnie światowej” rozstrzygnięty.

Organizatorami konkursu było Towarzystwo Miłośników Ziemi Błażowskiej i Zespół Szkół w Błażowej

W kategorii literackiej miejsce I przyznano:

Natalii Głodowskiej z klasy VI B ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Błażowej oraz Zuzannie Skabie z klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Borku Starym za pracę „Historia pewnego obrusu”; Zuzannie Bator z klasy VI B ze szkoły w Błażowej za pracę „Wspomnienia Leonii Grzech siostry mojej prababci Genowefy Bator” oraz Gabrieli Bator z klasy VIII A ze szkoły w Błażowej za pracę „Wspomnienia Julii Bator mojej prababci”.

Miejsce II otrzymały:

Antonina Sterczewska, Aleksandra Grzesik oraz Maja Cag . Wszystkie uczennice chodzą do klasy VI B w Błażowej, a przygotowane przez nie prace wspomnieniowe opisują życie pod okupacją niemiecką na ziemiach wcielonych do III Rzeszy, prześladowania nacjonalistów ukraińskich oraz życie w Generalnym Gubernatorstwie.

Miejsce III przyznano uczniom ze szkoły w Błażowej: Adriannie Hadam z klasy VI B, Michałowi Kuśnierzowi z klasy VII B, Oliwi Groszek i Oliwi Nawłoce z klasy VIII A.

Wyróżnienia otrzymali: Milena Kosztyła z klasy VI B, Monika Kawa, Wiktoria Kulasa, Emilia Podgórska, Mateusz Para i Oliwia Szczygieł – uczniowie klasy VIII A ze szkoły w Błażowej.

W kategorii prac plastycznych I miejsce zdobyła uczennica klasy VI B Emilia Wielgos ze szkoły w Błażowej za obraz „Na zrzutowisku”. Miejsce II otrzymała Kornelia Szpala za rysunek ołówkiem.