Home » Bez kategorii » PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU ”KANGUR MATEMATYCZNY”

PODSUMOWANIE MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU ”KANGUR MATEMATYCZNY”

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Fudali z klasy III uzyskał tytuł LAUREATA w kategorii Maluch w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY, organizowanym przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkursowi patronują: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Polskie Towarzystwo Matematyczne. 

W wyżej wymienionym konkursie   sukces odniósł również Mateusz Jurgowian z klasy V, który został WYRÓŻNIONY w kategorii Beniamin. 

Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

Łącznie w konkursie  wzięło udział 13  uczniów z klas 3 – 6:

– klasa III: Michał Fudali i Piotr Bednarz

– klasa IV: Małgorzata Hul, Marta Frydryk, Mateusz Sobczyk, Anita Bartoń, Gabriel Kołodziej, Krystian Kocaj

– klasa V: Mateusz Jurgowian i Izabella Majda

– klasa VI: Karolina Bartoń, Rozalia Paściak, Oliwia Stachura

Konkurs ma zasięg międzynarodowy i ma formę jednorazowego testu. Termin konkursu oraz zadania są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Do każdego zadania zamkniętego dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu – 21 marca oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Dzień konkursu stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki. W naszej szkole uczniowie mieli możliwość rozwiązywać różnego rodzaju łamigłówki, puzzle i układankami. Przygotowane Tangramy, Sudoku, Ubongo, Klocki Geo, układanki zapałczane, gry z Kartami Grabowskiego uatrakcyjniły rywalizację między klasami. Rozgrywki miały na celu sprawdzenie opanowania tabliczki mnożenia, koncentracje i logiczne myślenie.

Każda klasa za rozwiązanie danego zadania dostała kolorowe płatki, z których na koniec ułożyła wiosenna mozaikę.