Home » Aktualności » Nasze szkolne andrzejki

Nasze szkolne andrzejki

Andrzejki to święto, podczas którego możemy dowiedzieć się co czeka nas w przyszłości.  Jak co roku w naszej szkole Andrzejki  odbyły się 27.11.2014 r. na dużej sali gimnastycznej. Na naszej imprezie oprawą muzyczną zajmował się pan Wojciech Kruczek. Atrakcją dla tańczących na sali był sztuczny dym, przy którym bardzo fajnie bawiliśmy się. Efektowne również były  rozbłyskujące po całej sali kolorowe światła. W tej aurze nasze szaleństwa i tańce były atrakcyjniejsze i nie widać było tak bardzo naszych potknięć tanecznych.  Tradycyjnie na naszych andrzejkach organizowana  jest  mini kawiarenka. W przerwie zabaw i szaleństw możemy tam napić się coś zimnego i zjeść słodką przekąskę. Ten bufecik przygotowali dla nas rodzice.

Oto kilka wróżb, którymi możecie rozkręcić swoją imprezę:

  • Wylewanie wosku na zimną wodę przez ucho od klucza.  i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia sylwetki przyszłego wielbiciela, akcesoriów związanych z jego zawodem itp.
  • Ustawianie od ściany do progu jeden za drugim butów zgromadzonych panien: ta której but pierwszy dotarł do progu miała jako pierwsza wyjść za mąż.
  • Strona, od której zaszczekał pies miała być tą, z której nadejdzie przyszły oblubieniec.
  • Dziewczyny rzucały psu kulki z ciasta oznaczające wybranych chłopców i czekały, którą zje jako pierwszą.
  • Uczestnicy zabawy pisali imiona na dwóch kartkach: imiona dziewczyn na jednej, a chłopców na drugiej. Potem dziewczyna przekłuwała z czystej strony kartkę z imionami chłopców tak, by ich nie widzieć. Dziewczyna miała potem wyjść za mąż za chłopca o imieniu, które przekłuła. Chłopcy natomiast przekłuwali kartkę z imionami dziewczyn.

Gabriela Szeliga  kl. VI  a