Home » Aktualności » Pasowanie pierwszoklasistów

Pasowanie pierwszoklasistów

W dniu 24 października 2014 roku w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Zespole Szkół w Błażowej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Imprezę, która odbyła się w dużej sali gimnastycznej, prowadził przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Woźniak ucz. klasy V b. W tym dniu sala przybrała niecodzienną  jesienną szatę. Na parawanach dekoracyjnych  mnóstwo było kolorowych kwiatów z papieru, wesołych obrazków oraz przepiękny wazon z liśćmi.

 Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor Zespołu Szkół w Błażowej p. Ewa Kozubek, p wicedyrektor Danuta Bator, przedstawiciel urzędu gminy p. Jerzy Kocój,  dyrektor Gminnej Biblioteki  Publicznej w Błażowej p. Danuta Heller, panie wychowawczynie Przedszkola Publicznego w Błażowej, przewodnicząca Rady Rodziców p. Ewa Trzyna, prezes Banku Spółdzielczego w Błażowej p. Mariusz Król, uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami oraz  rodzice pasowanych uczniów.

Uczniowie klas I odbyli pierwszy w swoim życiu egzamin, w którym pokazali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu grzeczności, wiedzy o swojej Ojczyźnie, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, czy wyposażenia tornistra ucznia klasy I. Wszystkich na sali oczarowali swoją wiedzą oraz repertuarem piosenek – „Jestem uczniem”, „Płynie Wisła płynie” oraz  „Witaj szkoło”. Starsi uczniowie przygotowali pierwszoklasistom niespodziankę w formie bajki, która wyjaśniła, skąd bierze się pasowanie na ucznia. Nie zabrakło również życzeń od kolegów i koleżanek z klasy drugiej.

Po zakończonej części artystycznej nastąpiła ceremonia pasowania. Pani dyrektor Ewa Kozubek uroczyście pasowała 54 pierwszoklasistów na uczniów. Kładąc dzieciom na lewym ramieniu duży ołówek wypowiadała słowa: „Pasuję ciebie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Błażowej”. Cała uroczystość zakończyła się sesją zdjęciową oraz wyjściem przed szkołę, aby posadzić pamiątkowe drzewko.

Po  zakończonej uroczystości na pierwszoklasistów czekały wspaniałe upominki od  rodziców, Rady Rodziców, prezesa banku, pań wychowawczyń z  przedszkola. a także Przemyskiego Centrum Dystrybucji Wędlin i Mięsa.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji pasowania, szczególnie dyrekcji szkoły oraz  rodzicom.

Marta Wojtas oraz zespół redakcyjny Cezara 2