Home » Aktualności » „Światełko pamięci dla Łyczakowa” z Samorządem Szkolnym

„Światełko pamięci dla Łyczakowa” z Samorządem Szkolnym

W dniach 16-25 X 2017 Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej włączył się do akcji zatytułowanej „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. W ramach działań, na terenie naszej szkoły, przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz zakupu zniczy, które 1 listopada rozświetliły polskie nekropolie we Lwowie, a także polskie groby m.in. w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie i Niżankowicach. Akcja była wyrazem solidarności z Polakami mieszkającymi za wschodnią granicą. Jej inicjatorami było Polskie Radio Lwów i Konsulat RP we Lwowie, zaś koordynatorem w Rzeszowie – TVP3. Dzięki Państwa i uczniów hojności w naszej szkole udało się zebrać 162 złote, które zostały przekazane lokalnemu koordynatorowi dla wsparcia tej szczytnej akcji. Bardzo dziękujemy za tę patriotyczną postawę wszystkim uczniom i rodzicom, którzy dołożyli swoją cegiełkę.

 

podziękowania

kartka swiatelko