Home » Bez kategorii » JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O KORONAWIRUSIE

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM O KORONAWIRUSIE

Szanowni Rodzice! Drogie dzieci !

Pragnę przekazać Wam garść informacji o koronawirusie, przedstawionych w nietypowy, bo w bajkowy sposób. Mam nadzieję, że ta forma przekazu informacji będzie dla was Drogie Dzieci bardziej zrozumiała i interesująca.

Drodzy Rodzice ! Bajki terapeutyczne to opowiastki dla Waszych pociech, które pomogą im zrozumieć , to co się wokół nich dzieje, a co może być dla nich nie do końca zrozumiałe.

Masz tę moc” – książka, która pomoże zrozumieć wirusa

Wydawnictwo Olesiejuk udostępniło darmową książeczkę dla dzieci o koronawirusie. „Masz tę moc” . Pozwala ona dzieciom oswajać lęki, może być również podstawą do rozmowy o zmianach, jakie ostatnio nastąpiły w naszym codziennym funkcjonowaniu. Zawiera kilka informacji o koronawirusie, o chorobie, którą powoduje i o tym, jak możemy zapobiegać zarażeniu. Przy tworzeniu tej książki uczestniczyli lekarze, psychologowie, weterynarze. To wartościowy i rzetelny materiał! Książeczka pomoże wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec.

https://bit.ly/artyscidladziecikoronawirus?fbclid=IwAR2cn4dBivlLujsbSen4DR45ad0LiSclkGMgUCrtBfEYLqNWSAfppVSX3CM

#COVIBOOK — czyli porozmawiajmy o emocjach

Książka „#COVIBOOK. Wspieranie i uspokajanie dzieci na całym świecie. Autorka to kolumbijska psycholożka Manuela Molina-Cruz, która omawia pełen zakres emocji związanych z COVID-19. Autorka stworzyła tę krótką książkę oraz udostępnia ją bezpłatnie, aby wesprzeć emocjonalnie i uspokoić  dzieci na całym świecie, zmniejszając ich lęk przed chorobą.

https://link.do/Fcrmv

Bajka terapeutyczna: „Jeżyk Bartek zostaje w domu”

Bajka autorstwa psycholożki i nauczycielki języka polskiego Marty Mytko opowiada o jeżyku, który z powodu wirusa musiał zostać w swojej norce. Autorka pisze przystępnym językiem, adekwatnym dla najmłodszych dzieci. Jasno objaśnia czym jest wirus, który uniemożliwił jeżykowi pójście do leśnej szkoły, w jaki sposób się rozprzestrzenia oraz dlaczego podjęto decyzję o pozostaniu w norce.

https://dzieciecapsychologia.pl/wp-content/uploads/2020/03/Je%C5%BCyk-Bartek.pdf

Leśne skrzaty i wielka woda — bajka na czas pandemii

Małgorzata Grabiec, psycholog oraz trener empatycznej komunikacji napisała bajkę terapeutyczną dla dzieci. Jak sama pisze: „Bajka jest o izolacji, stracie, emocjach, a także o uważności i wdzięczności — dwóch czynnościach, które mi samej pomagały w trudnych sytuacjach”.

https://biblioteka-piaseczno.pl/wp-content/uploads/2020/03/Leśne-skrzaty-i-wielka-woda-bajka-na-czas-pandemii.pdf

Magdalena Bartyńska – pedagog szkolny