Home » Bez kategorii » NOWA SZKOLNA PLATFORMA EDUKACYJNA

NOWA SZKOLNA PLATFORMA EDUKACYJNA

W związku z dużym prawdopodobieństwem, że placówki oświatowe w najbliższym okresie nadal zostaną zamknięte, a nauka będzie odbywać się za pomocą nauczania zdalnego, w naszej placówce wdrażamy nowoczesną zdalną platformę edukacyjną Microsoft Teams. Platforma ta w jednym miejscu łączy rozmowy w czasie rzeczywistym, materiały edukacyjne i nowoczesne aplikacje pomagające w procesie edukacji. W ten sposób nauczyciele i uczniowie mogą ze sobą współpracować i tworzyć dynamiczne środowisko nauki.

Przystępując do tego projektu, wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, dostali darmowy dostęp do usługi Office 365 Education, która obejmuje między innymi programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, a teraz także Microsoft Teams, oraz wiele innych narzędzi. Wszystkie aplikacje i usługi działają w chmurze Microsoft. Oznacza to, że wystarczy dowolne urządzenie łączące się z Internetem, aby móc korzystać z pełni możliwości aplikacji oraz zebranych zasobów z dowolnego miejsca i platformy. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie mają dostęp do materiałów z lekcji w każdej chwili – wystarczy smartfon czy tablet.

Zachowane zostają także na najwyższym poziomie wszelkie sprawy związane bezpieczeństwem dotyczącym dzieci i młodzieży. Uczniowie mają dostęp tylko do bezpiecznych witryn, a ich dane personalne – tak samo jak pracowników szkoły – są stale zabezpieczane przed możliwością wycieku. Dzięki wdrożeniu infrastruktura szkoły staje się w pełni zgodna z rozporządzeniem RODO.

Powoli, większość lekcji i komunikację nauczyciel-uczeń, będziemy przenosić na nową platformę i w związku z tym prosimy uczniów (oraz ich rodziców, żeby pomogli) o założenie kont na nowej platformie i bieżące śledzenie tam aktywności związanych z pracą dydaktyczno-wychowawczą.

Pierwsze lekcje już ruszają na nowej platformie.