Home » Aktualności » Jesienny rajd rowerowy

Jesienny rajd rowerowy

Już od wielu lat w naszej szkole organizowany jest rajd rowerowy. Uczestniczą w nim uczniowie którzy posiadają kartę rowerową, czyli klasy V i VI. W tym  roku rajd odbył się we wtorek 16. 09. 2014 r. Jechaliśmy z Błażowej do Lecki, gdzie w „Wenecji” mieliśmy ognisko.  
Zanim wyruszyliśmy,  przed szkoła mięliśmy odprawę z policjantami z Dynowa, podczas której zostaliśmy poinformowani o zasadach ruchu drogowego.  Następnie policjanci sprawdzili stan naszych pojazdów.
Zostaliśmy podzieleni na cztery grupy: I grupa chłopcy z kl. VI, II grupa to dziewczęta z kl. VI, III grupa: V a, IV grupa to uczniowie z kl. V b.
W początkowej części trasy rajdu eskortowała nas policja. Na początku i na końcu każdej grupy jechali rodzice i nauczyciele. Wszyscy mieli założone kamizelki odblaskowe. Najpierw przez dłuższy czas jechaliśmy  drogę asfaltową, a następnie drogą kamienistą. Zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek pod sklepem w Białce. Choć podróż była długa i wyczerpująca, to gdy dotarliśmy na miejsce  czuliśmy się nieźle.  Zaraz po zejściu z rowerów pobiegliśmy do ogniska, by upiec kiełbaski, a potem rozgrzać się ciepłą herbatką. Następnie usiedliśmy na trawie i pani Ewa Trzyna poczęstowała nas słodkimi cukierkami. Przed wyjazdem w drogę powrotną posprzątaliśmy po sobie i ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia. Droga powrotna minęła szybko i bardzo miło. Po powrocie do szkoły  dyrekcja i organizatorzy przygotowali dla nas konkurs, w którym można było wylosować ciekawe nagrody. Wygrała w nim uczennica kl. V b Klaudia Dziedzina. Mamy nadzieję, że w następnym roku raj będzie tak samo przyjemny.

 

Julia Szczepan,
Wiktoria Płaza kl. VI a