Home » Aktualności » Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Dzień 31 sierpnia był ostatnim dniem wakacji. Rok szkolny rozpoczął się dnia 1 września. Wszyscy uczniowie pełni wakacyjnych wrażeń wrócili do szkoły. Na uroczystą inaugurację nowego roku o godzinie 8:00 wszyscy w odświętnych strojach przybyli pod szkołę. O godzinie 8:30 wyszliśmy do kościoła na mszę świętą.

Mszę Świętą wraz z kazaniem odprawił ksiądz Damian Dec. Po mszy udaliśmy się do szkoły na uroczysty apel.

Pani Marta Pięta w zastępstwie za nieobecną panią wicedyrektor Danutę Bator przywitała wszystkich gorąco. Po występie pani Marta przypomniała wszystkich o zasadach panujących w naszej szkole. Przywitała bardzo serdecznie wszystkich nowych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole::: ucz. klasy IV b – Aleksandrę Osinko oraz ucz. klasy VI a – Jakuba Burego. Szczególnie gorąco powitaliśmy 54 pierwszoklasistów, zwłaszcza, że wśród nich jest duża grupa sześciolatków, którzy po raz pierwszy zaczęli uczęszczać do naszej szkoły. Specjalnie dla nich  odremontowane zostało I piętro, gdzie wszystkie klasy pierwsze będą miały swoje zajęcia. Sale są odnowione i odpowiednio wyposażone w potrzebne pomoce szkolne.  Została utworzona także druga świetlica W szkole rozpoczęli prace  nowi nauczyciele: pani Monika Wyskiel  – opiekunka świetlicy, oraz ksiądz Tomasz  Brodowicz.

Program artystyczny przygotowała klasa IV. Uczniowie przedstawili kilka wierszy i piosenek, Były to wspomnienia z wakacji oraz utwory wprowadzające nas w nowy rok szkolny.  Nie zapomniano jeszcze o jednej ważnej rocznicy, która kojarzy nam się z wrześniem. 1 września b.r. jest obchodzona 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. 
Na zakończenie uroczystości pani Marta życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom owocnej pracy w tym roku szkolnym.

                                                                                                       Gabriela Kozdra kl. VI A