Home » Bez kategorii » NASZ NOWY ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

NASZ NOWY ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Od 1 września 2017r. przy Szkole Podstawowej w Błażowej został utworzony oddział przedszkolny, który składa się z dwóch grup wiekowych. Do najmłodszej grupy „Puchatków” uczęszczają dzieci w wieku 3-4 lat, natomiast do starszej grupy „Tygrysków” – 5-6 latki.

Zapraszam Państwa do obejrzenia krótkiej relacji z najważniejszych wydarzeń z życia naszego oddziału z pierwszego półrocza roku przedszkolnego 2017/2018.

Pasowanie na przedszkolaka

17 listopada 2017r. odbyła się pierwsza bardzo ważna uroczystość przedszkolna zarówno dla dzieci jak i ich rodziców – Pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość ta rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez wychowawczynie grup – Alicję Kurasz i Magdalenę Wyskiel. Następnie dzieci z wielkim zaangażowaniem przedstawiły program artystyczny, którym jednoznacznie potwierdziły, że zasługują na miano – „Prawdziwego Przedszkolaka”. Dzieci śpiewały, recytowały krótkie wierszyki oraz rozbawiły publiczność skocznym tańcem.

Po krótkim programie artystycznym zarówno „Puchatki” jak i „Tygryski” wspólnie ślubowały być dobrym i wzorowym przedszkolakiem oraz dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola. Jednak najważniejszym i długo wyczekiwanym punktem całej uroczystości było – „Pasowanie na wzorowego przedszkolaka” przez panią Dyrektor Ewę Kozubek – specjalnie przygotowanym na tą okazję magicznym piórem.

Po oficjalnej części uroczystości – przedszkolaki zaprosiły dyrekcję, wychowawców oraz swoich rodziców na słodki poczęstunek do swoich sal.

Miłą niespodzianką dla obu grup były liczne upominki otrzymane od Rady Rodziców, Dyrekcji, wychowawców, rodziców oraz od Banku Spółdzielczego w Błażowej.

Magdalena Wyskie