Home » Bez kategorii » OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY “BYĆ JAK ANNA”

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY “BYĆ JAK ANNA”

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Gminy Błażowej oraz jest umieszczony w wykazie konkursów, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.

To już druga edycja ogólnopolskiego konkursu. Pierwsza była ogłoszona w stulecie urodzin Anny Jenke,  jeszcze w czasie pandemii. Przebieg konkursu był wtedy dostosowany do wyjątkowych warunków, uczestnicy przesyłali zdjęcia prac mailem, a uroczyste podsumowanie było online.  Mimo, że obecnie nie musimy już stosować takich zasad, to jako organizatorzy postanowiliśmy kontynuować wcześniejsze zasady regulaminowe. Niewątpliwą zaletą tej formy jest możliwość zaproszenia do komisji konkursowej wybitnych nauczycieli z odległych miejscowości. Dużą atrakcją okazała się też relacja z uroczystości przy pomocy Microsoft Teams. Dzięki temu w podsumowaniu konkursu mogli brać udział uczestnicy, ich rodziny i znajomi mieszkający bardzo daleko. 

Uczniowie wykonali piękne prace w różnych technikach plastycznych. Z ogromnym zaangażowaniem przedstawili własną interpretację tematu “Być jak Anna”. Co w obecnej sytuacji można zrobić, aby postępować tak jak Anna Jenke? Pięknie odpowiedzieli na to pytanie laureaci konkursu pokazując troskę o drugiego człowieka. Dostrzegli we współczesnym świecie ludzi samotnych, chorych, opuszczonych, potrzebujących naszego wsparcia i pomocy. Obok potrzebujących przedstawiali często siebie w roli wolontariusza, opiekuna, po prostu dobrego człowieka, który dzieli się sercem i chlebem. Niewątpliwe wartości wychowawcze tego konkursu skłaniają do refleksji i mam nadzieję zaowocują w przyszłości działaniami na rzecz innych.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnili swoją obecnością: siostra dr Bernadeta Lipian postulatorka procesu beatyfikacyjnego Służebnicy Bożej Anny Jenke, Grażyna Tereszkiewicz wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Jerzy Kocój Burmistrz Błażowej, Barbar Mroczka dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Błażowej, dyrektorzy szkół, nauczyciele, opiekunowie i rodzice wraz z laureatami konkursu.

Nagrodami były książki i karty prezentowe Empik, które zostały ufundowane przez Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców i Burmistrza Błażowej. W imieniu laureatów i swoim własnym serdecznie dziękuję.

Serdecznie gratuluję laureatom. Wszystkie nagrodzone prace zamieszczone są w prezentacjach poniżej.

M. Kusz

https://www.canva.com/…/7ax0wivuZ9bygZPbLODHmA/edit

https://www.canva.com/…/4ak-b92Z7Sz8kA8JHsLAEg/edit