Home » Bez kategorii » NAUKOBUS W NASZEJ SZKOLE

NAUKOBUS W NASZEJ SZKOLE

„Usłyszałem i zapomniałem. Zobaczyłem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem”.

Kierując się sentencją Konfucjusza propagujemy w naszej szkole uczenie się poprzez doświadczenie. Staramy się udowodnić, że nauki przyrodnicze to coś więcej niż tylko nauka. To przede wszystkim odkrywanie wiedzy przez zabawę, przełożenie teorii w praktykę, pokazanie że nauka nie musi być nudna.

Dzisiejszego dnia naszą szkołę odwiedził Naukobus – objazdowa wystawa z Centrum Nauki Kopernika z Warszawy gdzie uczniowie mogli przy interaktywnych stoiskach eksperymentować pod czujnym okiem animatorów z CNK.

Odwiedzający wystawę nasi uczniowie otrzymali ciekawy „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić samodzielnie w swoim domu.

« 1 z 2 »