Home » Bez kategorii » UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

W uroczystości udział wzięli zgromadzeni goście m.in.: Burmistrz Gminy Błażowa p. Jarzy Kocój, Przewodniczący Rady Szkoły p. Robert Ślęczka., Prezes Banku Spółdzielczego w Błażowej p. Mariusz Król, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Alicja Szeliga, panie wychowawczynie z przedszkola, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo naszych pierwszoklasistów.

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Marii Kruczek, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Błażowej. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań wychowawczyń. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz grały na instrumentach, przy czym wykazały się ogromnym zaangażowaniem.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania, którego treść odczytała Pani Wicedyrektor Danuta Bator. Dzieci w obecności zaproszonych gości obiecały uroczyście dbać o dobre imię szkoły oraz przynosić dumę swoim rodzicom i wychowawcom. Następnie zostali pasowani symbolicznym, mającym już swoją historię ołówkiem, przez Panią Dyrektor Marię Kruczek, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej.              Pierwszaków wierszem i piosenką przywitali starsi koledzy z klas II. Na ręce wychowawczyń wręczyli upominki i słodycze. Otrzymali również prezenty od Rady Rodziców. Prezes Banku Spółdzielczego w Błażowej, zgodnie z kilkuletnią tradycją, wręczył książeczki oszczędnościowe z symboliczną 20 złotową kwotą. W klasach na uczniów czekały upominki i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym szkolnym świadectwie. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszaków, ich rodziców i wychowawczyń.

Wychowawczynie klas I: Alicja Kurasz, Marta Sieńko