Home » Bez kategorii » SPOTKANIE Z DZIENNIKARKĄ PANIĄ ILONĄ MAŁEK

SPOTKANIE Z DZIENNIKARKĄ PANIĄ ILONĄ MAŁEK

Któż z nas nie marzył w dzieciństwie o występach w telewizji lub pracy w tej instytucji. Jak wygląda zawód dziennikarza i praca w telewizji mogli poznać uczniowie naszej szkoły podczas spotkania z Panią Iloną Małek, dziennikarką
i prezenterką TVP 3 Rzeszów. Jest ona również szefem działu informacji w rzeszowskim oddziale telewizji.

Wizyta Pani Ilony Małek odbyła się 12.10.2020 w auli naszej szkoły i była już drugim spotkaniem w ramach preorientacji zawodowej. Prócz uczniów klas  ósmych, wychowawczyń tych klas, w rozmowie uczestniczyła też Pani Dyrektor Maria Kruczek. Pani Ilona w ciekawy, przystępny sposób przedstawiła pracę dziennikarza i prezentera. Informowała też jak wygląda praca dziennikarza „ od podszewki”. Przybliżyła słowa związane z telewizją takie jak: prompter, stand up, mała reżyserka. Zwróciła również uwagę na pracę charakteryzatora w oddziałach telewizji. Podkreśliła, iż praca dziennikarza telewizji regionalnej nie wiąże się tylko z wizytami na danym terenie, lecz także związana jest ze zbieraniem materiałów do programów poza granicami kraju. W związku z tym Pani Ilona odwiedziła m.in. Kijów, Jerozolimę czy Nowy York. Odpowiadała też na pytania zadawane przez uczniów obydwu klas. Padły m. in. pytania:

 „Jak przygotowuje się p. do występu przed kamerą?”
 „Czy czuje Pani tremę przed kamerą?”
 „Jak wygląda przygotowanie do wywiadu z różnymi osobami?”
  „Jakie ma Pani oczekiwania od telewizji?”
 „Czy doznała Pani hejtu?”

Wydawać by się mogło, że ludzie pracujący w telewizji są nieprzystępni, zarozumiali. Nic bardziej błędnego. Pani Ilona Małek okazała się osobą bardzo komunikatywną, wrażliwą, mającą doskonały kontakt ze słuchaczami. Takimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy dziennikarz. Być może ktoś z uczniów pójdzie w ślady  Pani Ilony Małek.