Home » Bez kategorii » CZYTANIE NA DYWANIE

CZYTANIE NA DYWANIE

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną – zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój, a zarazem przynosi mu ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Dlatego biorąc po uwagę fakt, iż dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uwielbiają słuchać czytanych im baśni, bajek czy też opowiadań – w naszym przedszkolu ruszyła akcja pod hasłem: „Czytanie na dywanie”.

Do udziału w tej akcji zapraszani są rodzice oraz znane osoby z naszego środowiska lokalnego, którzy czytają naszym pociechom nie tylko znane baśnie, ale także bajki z ich dzieciństwa. Jest to wspaniała okazja do wspólnego odkrywania magii książki, a zarazem spędzenia czasu w miłej atmosferze.

Pierwszym naszym gościem, który zainaugurował tą akcję był Burmistrz  Gminy Błażowa – Jerzy Kocój. Dzieci były zachwycone zarówno formą spotkania jak i samą osobą Pana Burmistrza. W całkowitym skupieniu wysłuchały opowiadania o „Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach” oraz miały okazję porozmawiać z gościem i zadać mu pytania dotyczące specyfiki jego pracy. Korzystając z okazji przedszkolaki również z wielką chęcią zaprezentowały swoje ulubione piosenki i tańce. Na zakończenie spotkania „Tygryski” i „Puchatki” wspólnie wręczyły przygotowany na tą okazję plakat pamiątkowy dla Pana Burmistrza.

Kolejnym gościem w miesiącu grudniu była wicedyrektor Szkoły Podstawowej – Danuta Bator. Już na samym początku tego spotkanie zaproszony gość wręczył na ręce naszych pań – własnoręcznie zrobione bombki, które doskonale komponowały się z naszymi ozdobami choinkowymi. Zgodnie z tematyką zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bajki czytanej przez panią wicedyrektor pt.: „Franklin i prezent świąteczny”, która jak się okazało była jedną z ulubionych bajek, które czytała swoim dzieciom. Podczas naszej wspólnej rozmowy mówiliśmy o zachowaniu głównego bohatera, a także o  naszych przygotowaniach do świąt. Na zakończenie spotkania dzieci w podziękowaniu wręczyły pani wicedyrektor – kartkę oraz samodzielnie wykonany lampion świąteczny.

Tuż przed samymi Świętami Bożego Narodzenia nasze grupy przedszkolne odwiedziła mama jednej z naszych pociech – pani Wiesława Stefanik. Przed samym czytaniem odbyło się wspólne kolędowanie przy naszej pięknej choince. Tekst historii wigilijnej pt.: „Agatka, Jacek i anielska pobudka”, którą dzieci wysłuchały z dużym zaciekawieniem sprawił, że magia i moc zbliżających się Świąt unosiły się w powietrzu. Duże wrażenie na naszych przedszkolakach zrobiły również instrumenty jakie ze sobą przyniosła mama Basi – janczary, których dźwięk kojarzy nam się z saniami św. Mikołaja.

Czekamy na kolejnych gości! J Serdeczne zapraszamy!!!

Magdalena Wyskiel