Home » Bez kategorii » ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO W NASZEJ SZKOLE

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO W NASZEJ SZKOLE

Dzień 10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym na całym świecie oraz zmobilizowanie wysiłków na rzecz jego wspierania.   

W tym roku obchody są prowadzone pod hasłem „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”. Prawem, które wymaga większej uwagi i wsparcia. Każdy, kimkolwiek i gdziekolwiek jest, ma prawo do najwyższego osiągalnego standardu zdrowia psychicznego. To prawo do ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia psychicznego, prawo do dostępnej, akceptowalnej i dobrej jakości opieki zdrowotnej oraz prawo do wolności, niezależności i włączenia do społeczności.   

Z tej okazji uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Błażowej uczestniczyli w różnych aktywnościach ukierunkowanych na dbanie o swoje potrzeby psychiczne.  Drzwi sal lekcyjnych poszczególnych klas, zostały udekorowane wspaniałymi plakatami, stworzonymi przez uczniów. Przedstawiały one sposoby i dobre rady jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Uczniowie mieli również możliwość wysłuchania przez szkolny radiowęzeł audycji na temat zdrowia psychicznego przygotowanej przez pedagoga szkolnego. 

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego na zajęciach z wychowawcą zaproponowali każdemu uczniowi i nauczycielowi, aby wylosowali sobie myśl, motto, sentencję życiową i chwile się nad nią zastanowili.   

W szkole powstał również kącik ,,Napisz swoją pozytywną myśl’’, gdzie nauczyciele i uczniowie mogli podzielić się swoimi radami i przemyśleniami.  

Obchody Dnia Zdrowia Psychicznego miały na celu uświadomić nam, jak ważne jest zadbanie zarówno o zdrowe ciało, jak i zdrowego ducha oraz to, że- tak naprawdę- to od nas w dużym stopniu zależy, jak będziemy sobie radzić z codziennością – jej wyzwaniami, problemami, ale i celami, które sobie wyznaczamy.